Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 514 164 574 lub napisz na: biuro@motochemica.pl
Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Proste rozwiązanie problemu wody w układzie olejowym

Charakterystyczne masło na bagnecie wróży kłopoty - woda w układzie smarowania mogła znaleźć się z wielu powodów.

Pęknięta uszczelka pod głowicą, uszkodzona tuleja cylindryczna, a czasem po prostu długotrwała eksploatacja pojazdu na krótkich trasach w warunkach permanentnego niedogrzania silnika - to wszystko może być przyczyną zbierania się wody w tym układzie. Jedno jest pewne - wilgoć układowi olejowemu nie służy i należy się jej bezzwłocznie pozbyć.

"Masło" na korku olejowym, śladu rdzy na bagnecie-to tylko niektóre widoczne sygnały, które świadczą o tym, że samo mechaniczne usunięcie przyczyny usterki nie wystarczy. Jeżeli wilgoć czyni takie spustoszenia w widocznych fragmentach układu, należy niezwłocznie zadbać o jej usunięcie z całej magistrali olejowej. Warto dodać, że często pęknięcie uszczelki pod głowicą wiąże się z równoczesnym zanieczyszczeniem układu chłodzenia olejem, co powoduje jego przyśpieszoną degradację.

Po usunięciu mechanicznej przyczyny zanieczyszczenia układu, zaleca się przeprowadzenie płukania układu smarowania za pomocą płukanki do oleju JETCHEM która - oprócz wielu innych zalet - posiada również właściwości higroskopijne. Preparat doskonale zatrzymuje wilgoć w oleju w formie silnie smarującej emulsji, która utrzymuje się podczas pracy silnika oraz dopóki olej jest ciepły.

Silne składniki smarujące i czyszczące, zawarte w tym preparacie usuwają wszystkie wewnętrzne zanieczyszczenia ze zdwojoną siłą, a jednocześnie preparat wiąże całą wilgoć z całej magistrali olejowej.

Operacja oczyszczania powinna trwać nie dłużej niż 15 min. pracy silnika na biegu jałowym, następnie bezwzględnie należy wymienić olej i filtr oleju. Tak przeprowadzony proces jest w pełni bezpieczny i gwarantuje całkowite usunięcie szkodliwych kontaminacji, kwasów i wody z układu smarowania oraz zachowanie perfekcyjnego smarowania w trakcie trwania czyszczenia.

Zalecamy dodanie do świeżego oleju dodatku do oleju silnikowego w celu wydłużenia żywotności oleju i ochrony wszystkich elementów ruchomych w silniku.

 

Komentarze

Komentarz
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook