Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 514 164 574 lub napisz na: biuro@motochemica.pl
Masz pytanie?
Wyszukiwarka

Płukanie silnika – fakty i mity

Płukanie silnika - a precyzyjne rzecz nazywając - płukanie układu olejowego to operacja, wokół której narosło mnóstwo mitów i półprawd.

Tymczasem przy zastosowaniu profesjonalnego preparatu i zachowaniu odpowiedniego reżimu technicznego czyszczenie silnika jest to operacja: skuteczna, bezpieczna i zalecana dyrektywą unijną jako proekologiczna.

Profesjonalny preparat do czyszczenia wnętrza silnika (układu smarowania)  musi spełniać cztery podstawowe warunki:
• silnie skoncentrowana dawka detergentów, rozbijająca na molekuły osady, nierozpuszczalne przez olej
• właściwości silnie dyspersyjne, by utrzymać wypłukane zanieczyszczenia w formie zawiesiny, usuwanej z silnika wraz ze starym olejem
• silnie skoncentrowany lubryfikant, podczas operacji czyszczenia zapewnić smarowanie całego silnika
• dodatki przywracające elastyczność uszczelkom, by zapobiec wyciekom oleju z silnika po płukaniu

Płukanie silnika? Tylko profesjonalnym preparatem!

Wszystkie te warunki spełnia preparat do płukania silnika JETCHEM Engine Flush+ przeznaczony do zastosowań warsztatowych. Jego unikalna formuła została przetestowana przez tysiące profesjonalistów. JETCHEM gwarantuje, że przy zachowaniu odpowiednich warunków, operacja płukania układu olejowego jest całkowicie bezpieczna dla silnika.

Już od pierwszych chwil po dodaniu preparatu czyszczącego do starego oleju, jego smarność i odporność na rozerwanie filmu smarującego zwiększa się o ok. 1/3. To m.in. jedna z przyczyn, dla których płukanie silnika tym preparatem można przeprowadzać w uzasadnionych przypadkach również podczas jazdy.

Specjaliści stanowczo odradzają stosowanie przypadkowych preparatów, których główną zaletą jest niska cena czy łatwa dostępność. Nie oferują one bowiem ani profesjonalnej ochrony układu smarowania przed zatarciem, ani wystarczającej dawki detergentów, by umożliwić rozpuszczenie wszystkich zanieczyszczeń i zapobiec zablokowania panewek nierozpuszczonymi cząstkami zanieczyszczeń.

Skuteczność operacji płukania układu smarowania kilku samochodów o różnym przebiegu zostały przedstawione w dziale TESTY / czyszczenie układu smarowania. Próby przeprowadzono zarówno na pojazdach nowych, jak również na samochodzie prawie ćwierćwiecznym, co może dać Państwu lepszy obraz potencjalnych korzyści.

W niektórych przypadkach było to działanie profilaktyczne, czasem płukanie było odpowiedzią na konkretne niedomagania silnika. Płukanie silnika jest operacją, która w każdym przypadku przynosi wymierne korzyści użytkownikowi pojazdu: zmniejszenie obciążenia podzespołów, poprawienie obiegu oleju, usunięciu zanieczyszczeń z wnętrza układu smarowania.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Facebook