Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 514 164 574 lub napisz na: biuro@motochemica.pl
Masz pytanie?
Wyszukiwarka

preparaty do chłodnicy

Środek do czyszczenia chłodnic czy uszczelniacz układu chłodzenia?

Chłodnica jest podstawowym elementem pojazdu. To ona odpowiada za prawidłową pracę silnika. Chroni go przed przegrzaniem się, co jest podstawą do tego, aby auto utrzymało pożądaną sprawność.

Stan układu chłodzenia powinien być regularnie sprawdzany. Priorytetem jest to, aby utrzymać jego wydajność oraz funkcjonalność. Wymaga to regularnej konserwacji. Najważniejsze jest to, aby nie dopuścić do awarii chłodnicy. Jej naprawa jest niezwykle kosztowna, a zarazem problematyczna.

Po pierwsze każdy użytkownik pojazdu powinien zadbać o czystość układu chłodzenia. Gromadzą się w nim różnego typu osady i zanieczyszczenia. Z tego powodu może dość do niedrożności przewodów przenoszących ciecz chłodzącą. Trzeba również mieć świadomość, że awaria chłodnicy może doprowadzić nawet do uszkodzenia jednostki napędowej. Remont napędu jest poważną inwestycją, która może poważnie nadszarpnąć budżet.

Niewłaściwe chłodzenie może spowodować spiekanie się oleju. Istotne jest to, aby wiedzieć, że olej nie ma prawa znajdować się w cieczy chłodzącej. Jeśli doszło do zmieszania się obu płynów, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z uszkodzeniem mechanicznym chłodnicy. Po usunięciu usterki należy zastosować specjalistyczny preparat do układu chłodzenia, który wspomaga eliminację oleju z cieczy chłodzącej. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jedynie jedno płukanie.

Preparaty JETCHEM do układu chłodzenia zawdzięczają swoją skuteczność innowacyjnej formule.

To właśnie jakość składu odpowiada za efektywne oczyszczenie układu z wszelkich zanieczyszczeń. Uszczelniacz układu chłodzenia oraz płyn do czyszczenia układu chłodzenia  działają już po pierwszym użyciu. Są one przeznaczone do wszystkich typów układu chłodzenia. Bez znaczenia jest również typ stosowanego płynu chłodniczego.

Uszczelniacz układu chłodzenia to produkt uniwersalny.

Dzięki niemu można wyeliminować wycieki, dzięki czemu cyrkulacja płynu chłodzącego powraca do pierwotnego stanu. Bezpośrednio przekłada się to na poprawność cieplna nagrzewnicy oraz termostatu. Przepływ cieczy chłodzącej w układzie jest swobodny oraz nieograniczony.
Doskonałej jakości preparaty do układu chłodzenia posiadają również właściwości oczyszczające. Na przykład środek do czyszczenia chłodnic samochodowych - dzięki niemu można pozbyć się rdzy, kamienia wapiennego, czy też innych osadów, które powstają podczas eksploatacji pojazdu. Warto zdecydować się na zakup produktu o skoncentrowanym składzie – dzięki niemu możliwe jest osiągnięcie najwyższego poziomu wydajności.

Na specjalną uwagę zasługuje płyn do czyszczenia układu chłodzenia z oleju. Za jego pomocą można skutecznie wyeliminować olej, który pojawia się w zbiorniczku wyrównawczym. Jeżeli mechanik sięgnął wcześniej po  środek do czyszczenia układu chłodzenia innej firmy - najczęściej bywa tak, że pomimo usunięcia usterki olej powraca. Właśnie wtedy należy sięgnąć po opisywany preparat.

Czyszczenie układu chłodzenia w samochodzie 

Stosowanie tego rodzaju produktów jest niezwykle proste. Należy dodać odpowiednią dawkę produktu do zbiorniczka wyrównawczej lub chłodnicy. Następnie uruchamiamy pojazd oraz rozgrzewamy silnik do temperatury roboczej. Silnik musi pracować około 30-60 minut. Wszystko zależy od danego przypadku. Po zgaszeniu pojazdu należy dokładnie wypłukać układ chłodzenia wodą, a następnie wlać świeży płyn. Nowoczesny środek do czyszczenia układu chłodzenia wyróżnia się wysokim stężeniem. To właśnie dlatego jednorazowa dawka jest zwykle bardzo mała. Wielkim plusem preparatów o profesjonalnym składzie jest to, że nie wpływają one na stan elementów gumowych. Są one całkowicie bezpieczne dla delikatnych tworzyw, które mogłyby łatwo ulec zniszczeniu. Należy podkreślić, że tego typu produkty usuwają niemal cały olej z układu. To właśnie dlatego nie ma konieczności ponownego przeprowadzania całego procesu. Jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Rdza w płynie chłodniczym? Wyciek z chłodnicy? Silnik zybko się przegrzewa, a ogrzewanie kabiny działa słabo? To nie musi być zapowiedź dużych kosztów. Zadbaj o czystość układu chłodzenia a naprawa chłodnicy nie musi być konieczna

W pełni sprawny układ chłodzenia ma kluczowe znaczenie dla silnika. Niewłaściwe chłodzenie może doprowadzić do spiekania się oleju, utraty szczelności, a nawet do zniszczenia jednostki napędowej!. Dlatego tak istotne jest przeprowadzanie regularnego serwisu tego układu. Producenci zalecają wymianę płynu chłodniczego nie rzadziej niż raz na pięć lat. Bardzo istotne jest wówczas  czyszczenie układu chłodzenia preparatami JETCHEM. Usuwają one zarówno osady i rdzę, ale również wypłukuje resztki starego płynu.

Olej w płynie chłodniczym to oznaka usterki mechanicznej. Po jej usunięciu, mechanicy bardzo często przeprowadzają jedynie kilkukrotną wymianę wody i… oddają auto klientowi. Tymczasem to prosta droga do poważnych problemów. W konsekwencji pękają węże gumowe, nie działa ogrzewanie kabiny, przegrzewa się silnik. Środek do czyszczenia układu chłodzenia z oleju JETCHEM rozwiązuje problem jednym płukaniem.

Uszczelniacz układu chłodzenia JETCHEM – kiedy warto go stosować

Przy pierwszym montażu oraz przy wymianie elementów układu chłodzenia (pompa wody, chłodnica, węże czy nagrzewnice) mogą wystąpić niewielkie sączenia. Aby temu zapobiec, już na etapie produkcji stosuje się uszczelniacz układu chłodzenia. Ważne jest, by w żaden sposób nie ograniczał on przepływu płynu chłodzącego.

Naprawa chłodnic uszczelniaczem JETCHEM jest skuteczna przy otworach o średnicy do 1,6 mm

Preparat Radiator Sealer jest stosowany również w autoryzowanych stacjach obsługi, ponieważ doskonale radzi sobie z powstrzymaniem wycieków w trudno dostępnych miejscach układu. Czy późniejsza mechaniczna naprawa chłodnic jest możliwa po zastosowaniu JETCHEM Radiator Sealer? TAK – wystarczy tylko przepłukać zdemontowany element.

 


Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/grisza76/public_html/motochemica/core/products.php on line 399
Sortuj wg:
 • płukanie układu chłodzenia z oleju preparatem JETCHEM Bio Degreaser+ usuwa olej w układzie chłodzenia i benzynę lub olej napędowy w zbiorniczku wyrównawczym

  Bio Degreaser+

  Olej w płynie chłodniczym? Usunąłeś awarię a – pomimo wymiany płynu – ciągle pojawia się olej w zbiorniczku wyrównawczym?

  Olej w chłodnicy wypłuczesz jednym czyszczeniem.

  Płukanie układu chłodzenia z oleju preparatem JETCHEM to obecnie najskuteczniejsze narzędzie do szybkiego rozwiązania tego uporczywego problemu. Olej w układzie chłodzenia to problem, spotykany zarówno w samochodach ciężarowych (m.in. DAF, Scania, Volvo, MAN), jak również w samochodach osobowych. Zaufało nam już wiele autoryzowanych serwisów większości marek!

  Bio Degraser+ usuwa również paliwo w układzie chłodzenia.

  Cena:57.99PLN
  Netto:47.15PLN(Vat 23%)
 • Płukanie układu chłodzenia w ciężarówkach - Radiator Flush TRUCK to serwisowy preparat do czyszczenia układu chłodzenia. Środek do płukania nagrzewnicy

  Radiator Flush TRUCK

  Czyszczenie chłodnic - płukanka do układu chłodzenia dużej pojemności

  Ten preparat do czyszczenia układu chłodzenia został opracowany specjalnie dla autoryzowanych serwisów ciężarowych. Okazał się tak skuteczny, że wprowadziliśmy go do sprzedaży detalicznej w pojemności 300 ml do samochodów osobowych

  Płukanie układu chłodzenia z osadów wapiennych, przepracowanego i zgęstniałęgo starego płynu chłodzącego, mułu i rdzy. Dzięki odczynowi pH zbliżonemu do neutralnego, ten płyn do płukania chłodnic nie uszkodzi żadnych elementów gumowych, aluminiowych czy czujników i zaworów. Świetnie sprawdza się jako środek do czyszczenia nagrzewnicy po jej odpięciu od reszty układu.

  Cena:89.99PLN
  Netto:73.16PLN(Vat 23%)
 • Czyszczenie układu chłodzenia preparatem Radiator Flush+ jest bardzo skuteczne i bezpieczne - ten środek do czyszczenia chłodnicy ma neutralne pH

  Radiator Flush+

  Czyszczenie układu chłodzenia i odkamienianie nagrzewnicy

  Profesjonalny środek do czyszczenia układu chłodzenia do samochodów osobowych i ciężarowych. Umożliwia czyszczenie chłodnicy z: kamienia, osadów, złogów i zżelowanych resztek starego płynu chłodzącego. Stosowany przez profesjonalne zakłady regeneracji chłodnic w przypadkach, gdy płukanie nagrzewnicy  jest jedyną alternatywą dla demontażu deski rozdzielczej i wymiany zablokowanego wymiennika ciepła.

  Płyn do czyszczenia chłodnicy JETCHEM jest bezpieczny dla gumy i aluminium. Bardzo korzystne pH (4,5-5) gwarantuje bezpieczeństwo układu

  Cena:38.50PLN
  Netto:31.30PLN(Vat 23%)
 • Uszczelniacze do chłodnic JETCHEM Radiator Sealer+ do osobówek i ciężarówek likwidują wyciek płynu chłodniczego.

  Radiator Sealer

  Serwisowy uszczelniacz chłodnic

  Preparat do uszczelnienia chłodnic niweluje wycieki z całego układu BEZ ograniczania przepływu. Jeśli w przyszłości będziesz chciał wymienić uszczelniony element - nasz uszczelniacz chłodni wypłucze się bez problemu z układu  

  • Uszczelniacz układu chłodzenia, który działa bez zapychania przepływu - działa wyłącznie w miejscu wycieku
  • uszczelniacz do chłodnic odpowiedni do wszystkich typów wodnych układów chłodzenia
  • Mieszalny ze wszystkimi rodzajami płynów do chłodnic
  • Zapewnia utrzymanie pełnej wydajności cieplnej układu chłodzenia.
  • Ten uszczelniacz chłodnicy można dolać profilaktycznie - np po wymianie pompy. 
  • niezawodnie uszczelnia pękniecia i szczeliny włosowe - nawet do Ø 1,6 mm
  • płyn do uszczelnienia chłodnicy jednocześnie konserwuje układ.
  Cena:44.99PLN
  Netto:36.58PLN(Vat 23%)
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Facebook