Masz pytania? Zadzwoń do nas: +48 514 164 574 lub napisz na: biuro@motochemica.pl
Masz pytanie?
Wyszukiwarka

dodatki do benzyny / LPG

Sprawność układu paliwowego wpływa na pracę całego pojazdu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby utrzymać go w dobrym stanie. Wraz z upływem czasu gromadzą się w nim różnego typu zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do niedrożności i problemów w swobodnym poruszaniu się pojazdu.

Remedium może okazać się regularne czyszczenie wtryskiwaczy benzyny.

Początkowe objawy zanieczyszczenia układu paliwowego mogą wydawać się błahe. Zwykle pojawiają się problemy z odpalaniem i przerywaniem jazdy. Paliwo nie może być skutecznie przekazywane, przez co samochód „dławi się” i nie rozwija pełnej mocy. W rezultacie spada wydajność silnika, a koszty eksploatacji samochodu rosną - ta sama ilość paliwa pozwala nam przejechać znacznie mniejszą ilość kilometrów.

Czyszczenie wtryskiwaczy benzyna

W pojazdach z silnikiem benzynowym oraz instalacją LPG częstą przyczyną obniżenia sprawności układu paliwowego jest rzadkie czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych. Zapchane spryskiwacze to efekt różnych czynników, przede wszystkim jednak złej jakości paliwa. Powinniśmy pamiętać o tym, aby nie tankować na niesprawdzonych stacjach benzynowych, które kuszą podejrzanie niskimi cenami. Często zdarza się, że oferowane “paliwo” to mieszanki o słabym składzie, które powodują nie tylko szybsze zużycie układu paliwowego, ale też silnika. 

Preparaty mogą uszlachetnić jedynie to, co już jest szlachetne

Warto zaznaczyć, że dostępne na rynku preparaty uszlachetniające benzynę LPG, co prawda są w stanie poprawić właściwości paliwa, ale w żadnym wypadku nie mogą stanowić jego zamiennika. Wysokiej klasy dodatki do benzyny wiążą wodę, która znajduje się w układzie paliwowym i skutecznie ją usuwają. Przekłada się na mniejsze ryzyko pojawienia się korozji. Specjalistyczne preparaty umożliwiają czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych - bardzo efektywnie radzą sobie z eliminacją osadów oraz innych zanieczyszczeń. 

Dodatki do benzyny w silnikach z instalacją LPG

Układ paliwowy ulega zanieczyszczeniu nie tylko przez paliwo, ale również przez gaz. Wielu właścicieli samochodów z instalacją LPG uważa, że układ paliwowy pojazdu w ogóle nie wymaga czyszczenia. To ogromny błąd! Należy pamiętać, że nawet w tego typu pojazdach, niezbędne jest skuteczne przekazywanie paliwa. W przypadku niedrożnego układu paliwowego instalacja LPG może jeszcze szybciej uszkodzić omawianie komponenty. Ponadto stosowanie gazu pozostawia charakterystyczny tłusty osad, który ciężko usunąć. Właśnie dlatego, warto stosować specjalistyczne dodatki do benzyny dedykowane pojazdom z instalacją LPG. Należy pamiętać, że każdy typ silnika wymaga innego rodzaju konserwantów - preparaty do Diesla nie zadziałają w silniku zasilanym benzyną. 

Taki dodatek do benzyny eliminuje zanieczyszczenia z wtrysków, komory spalania, a także zaworów.

Zwiększa to żywotność wszystkich elementów wchodzących w skład układu paliwowego, a także samą pracę silnika - kompresja zwiększa się, co gwarantuje jego wyższą moc. Przekłada się to na niższy koszt eksploatacji pojazdu. Warto zaznaczyć, że podczas czyszczenia układu paliwowego należy usunąć również zabrudzenia z układu dolotowego (Oczywiście służy do tego inny preparat).

Jak stosować preparaty, przeprowadzające czyszczenie wtryskiwaczy benzyny i LPG?

To nie jest skomplikowane. Jedyne co należy zrobić to wlać określoną dawkę produktu do baku tuż przed tankowaniem. Nie ma konieczności wykonywanie tej czynności przed każdym dolaniem benzyny. Zaleca się, by dodatek do paliwa benzyna z LPG stosować raz na trzy, cztery miesiące (lub po przejechaniu około 15 tys. km). Częstotliwość tego procesu uzależniona jest od intensywności użytkowania samochodu. Profesjonalne preparaty służące do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny i innych paliw mogą być stosowane także w specjalnych urządzeniach czyszczących.

Dodatki do benzyny test i historia ich powstania

Czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych to kwestia tak stara, jak sama motoryzacja. Jednak, aby stworzyć specjalistyczny czyszczący dodatek do paliwa benzyna - trzeba było czekać prawie 90 lat. Miało to miejsce we wczesnych latach 80. w RPA. Kraj ten objęty został wówczas sankcjami, min. na zakup ropy naftowej. Rodzimy przemysł rozpoczął więc produkcję paliwa (m.in. z węgla). Powodowało to jednak komplikacje ze zwiększoną ilością nagarów w benzynie.

Naukowcy zadali sobie wówczas pytanie: „Jak przeprowadzić czyszczenie wtryskiwaczy benzyna bez demontażu?” Rozwiązaniem okazał się czyszczący dodatek do benzyny. 

Od tego czasu branża petrochemiczna wynalazła już szereg rozwiązań.

Dodatki do paliwa benzyna najnowszej generacji spełniają aż trzy ważne role: klasyczyny dodatek do benzyny, preparatu wiążącego wodę oraz specyfiku, umożliiwiającego czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych w maszynach czyszczących.d

Dzięki tak ogromnej uniwersalności, nowocześni producenci - tacy jak JETCHEM - osiągają kilka celów. Przede wszystkim - ograniczono możliwość postawienia błędnej diagnozy w serwisie mechanicznym. Nie wiesz, czy problem leży w nagarze, wilgoci w paliwie czy osadach lakowych w baku paliwa? Nieważne! Zastosuj  dodatek do paliwa benzyna od JETCHEM!

Drugą istotną zaletą jest ułatwienie logistyki poprzez ograniczenie ilości wąsko wyspecjalizowanych specyfików. Każdy, kto choć raz spotkał się z takim problemem, wie, jak irytująca jest perspektywa, że musisz wlewać dodatki do paliwa benzyna kolejno na: nagar, wilgoć, smarowanie itd -,licząc, że może któryś z nich pomoże. 

Jak obecnie najczęściej wygląda czyszczenie wtryskiwaczy benzyny

Preparaty JETCHEM umożliwiają bezinwazyjne czyszczenie wtryskiwaczy benzyna oraz LPG. Rozwiązują również kwestię usuwania wody z baku. Co najważniejsze – mechanik może użyć produktów JETCHEM w maszynie czyszczącej wtryskiwacze.

Czy dodatek do benzyny nadaje się również do silników z bezpośrednim wtryskiem? (np. TSI)

Przede wszystkim dotyczy to najnowszych systemów wtryskowych! Oparte są one na układach wysokociśnieniowych, dlatego każde zanieczyszczenie powoduje bardzo duże problemy z precyzyjnym dobraniem dawki benzyny.

Pytanie - "Czy i w jaki sposób przeprowadzić czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych?"  - jest więc aktualne jak nigdy wcześniej. 


Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/grisza76/public_html/motochemica/core/products.php on line 399
Sortuj wg:
 • Tani_srodek_do_czyszczenia_wtryskiwaczy_OS_01.jpg

  OneShoot PETROL

  Szybki środek do czyszczenia wtryskiwaczy do dolania na rezerwę paliwa.

  Dodatek do benzyny usuwający wodę i czyszczący z lakierów., do użycia na rezerwę paliwa. Doskonały do działań profilaktycznych, sprawdza się również do okresowego przeczyszczenia baku i przewodów paliwowych.

  Cena:17.49PLN
  Netto:14.22PLN(Vat 23%)
 • uszlachetniacz_do_benzyny_woda_w_benzynie_PFA.jpg

  Petrol Fuel Add uszlachetniacz do paliwa

  Uszlachetniacz do benzyny do stosowania co 5-10 tys. km.

  Ten preparat do benzyny chroni, smaruje i czyści cały układ wtryskowy. Dodatkowo wiąże i usuwa wilgoć z układu. W rezultacie chroni cały układ paliwowy przed przyczynami i skutkami korozji. 

  preparat profesjonalny - do stosowania co 5-10 tys. km. Zapobiega m.in.: wypadaniu zapłonu, zapieczeniu wtryskiwaczy, nieprawidłowej pracy sond lambda.

  Cena:33.83PLN
  Netto:27.50PLN(Vat 23%)
 • srodek_do_czyszczenia_wtryskiwaczy_benzyna_PSSC.jpg

  Petrol System Super Clean

  Dodatek do benzyny czyszczący wtryski. Niezywkle skuteczny preparat do usuwania wody z benzyny

  Preparat 3 w 1: czyści, usuwa wilgoć i smaruje układ wtryskowy silników benzynowych. Zapewnia optymalną ochronę układu paliwowego. 
  • Środek do czyszczenia wtryskiwaczy benzyna, który redukuje zużycie paliwa i obniża emisję spalin.
  Podwyższa kompresję silnika i zwiększa  jego wydajność. 
   Zwiększa niezawodność i żywotność wszystkich elementów układu wtryskowego.
  Usuwa wodę z baku i całego układu wtryskowego.
  Regularne stosowanie preparatu wydłuża żywotność silnika i obniża koszty eksploatacji samochodu

  Cena:59.99PLN
  Netto:48.77PLN(Vat 23%)
 • Dodatki_do_benzyny_LPG_Petrol.jpg

  LPG Petrol System Cleaner

  Dodatek do benzyny LPG Petrol System Cleaner czyści, usuwa wilgoć i smaruje układ paliwowy.

  Rozwiązuje problemy z uruchamianiem silnika na benzynie, szarpaniem, nierówną pracą wtryskiwaczy benzynowych. Usuwa osady gazowe z komory spalania, wtryskiwaczy  i obszaru zaworów dolotowych. oczyszcza końcówki wtryskiwaczy i zapobiega ich zacieraniu zapobiega starzeniu się benzyny w zbiorniku paliwa i powstawaniu osadów lakierowych z benzyny  rekomendowany do regularnego stosowania w silnikach pracujących na zasilaniu tzw. LPG petrol • rekomendowany do baku i urządzeń czyszczących.

  Redukuje korekcję wtryskiwaczy , poprawia dynamikę i kulturę pracy, optymalizuje zużycie paliwa i w efekcie zmniejsza emisję spalin

  Cena:59.99PLN
  Netto:48.77PLN(Vat 23%)
 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Facebook